English Version Greek Version German Version Turkey Version French Version
Vatera | Lesvos 81300
Tel: +30 22520 61212,
+30 22520 61165-6
Faks: +30 22520 61164
hovatera@otenet.gr
MHTE: 0310Κ012Α0083800
Vatera Beach Otel Vatera Beach Otel Vatera Beach Otel Vatera Beach Otel
Vatera Beach Otel Vatera Beach Otel Vatera Beach Otel Vatera Beach Otel

Vatera faaliyetleri

Vatera tüm istiyor ve ihtiyaçlarına hitap etkinlikler çeşitliliği için uygundur.
Plaj şnorkel ve balıkçılık için harika yanı yanı sıra plaj ön uzun yürüyüşlere.

Tüm Vatera bölgede, Bisiklet, Jogging ve bir dizi ilginç ve yakın Ayios Fokas Yarımadası ile onun küçük liman, antik Dionysos Tapınağı ve muhteşem günbatımı (veya gündoğumu!) kalıntıları görebileceğiniz gibi noktalar bazen şaşırtıcı götürecek yol yürüme ile Trekking için uygundur.

Otele kısa bir yürüyüş (yaklaşık 700 m) bir "Almeropotamos getiriyor", Polichnitos ve içine Vatera Bay Kaplıcalar gelen iner nehir.

Plaja ve Almeropotamos Nehri boyunca yürüyüş sonunda ada sayacı korsanlık için Venedik işgal altında iken, Gateluzi inşa etmiş bir kulesinin Paleopirgos kule kalıntıları görmek için gelecek.

Bütün Almeropotamos nehir ve onun halicinin yakınındaki flora ve fauna türleri, hangi, Balkan da tabii ki ekmek ve hediyeler arayan ziyaretçi, selamlamak için dışarı gel Dodgers (su kaplumbağaları) büyük bir koloni arasında önemli sayıda ile korunan bir sulak alandır. Birçok Konuklar da bird-watching Nehri boyunca keyfini çıkarın.

Vatera bölgesi de son derece nadir olan fosiller, tüm Avrupa için benzersiz olarak nitelenir. Son paleontological kazılarda ortaya çıkarılan çok çeşitli hayvanları, balık ve bitki geri ne zaman Vatera bağlı küçük Asya için Ege Denizi olan bir büyük gölün bankalar olmak Tarih fosiller. Tüm fosiller, yakındaki köy, burada küçük bir müze işletilmektedir Vrissa görülebilir. Vrissa bir ahşap el yapımı templon hangi geri 200 yıldan fazla tarihleri olan hayat veren Çeşme Kilisesi adlı çok güzel bir Kilisesi de görebilirsiniz.

Doğa Vatera başka bir hediye ile donatılmış: yakın Polichnitos doğal Kaplıcalar. Bu yaylar kalır ve antik volkanik etkinlik Adası ve 76-92 derece c, Avrupa'da sıcak hale aralığından bir kanıtı vardır. Artrit, romatizma, kadın ve dermatolojik sorunlar gibi sağlık sorunları çeşitli yardım biraz radyoaktif sular. Vücudunuzun gençleştirmek için benzersiz bir yerdir. Birçok misafir genellikle Hamam var mı rahatlatıcı bir masaj ile birleştirin.[

Vatera, Eğlence ve bir gece için ihtiyacı hissediyorum eğer, Meyhane ve restoranlar ve Tabii birçok bar ve gece kulüpleri Vatera otelin diğer tarafında elverişli birkaç sahiptir.

Lesvos faaliyetleri

Lesvos herkes için bir şey olan bir adadır.

Bu üç sektörde ayrılmıştır. Merkezi ve Güney adanın doğusunda kapsayan bereketli yeşil bölge. Karışık Kuzey ve kuru ve kurak Batı bölgelerinde. Adanın her parçası farklı ve sunduğu farklı reasures sahiptir.

Lesvos, onun plajları ve doğal güzellik için ünlüdür. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok plajlar ve tüm sunan farklı bir şey var.

Birçok kale ve adada görmek için tarihi mekanlar siteleri vardır. Bazı en önemli Molyvos Kalesi üzerine adanın kuzey bölümünde aynı adla şehir merkezinde bulunmaktadır. Ana limana bakan Kalesi, Midilli şehir, Akdeniz havzasında en büyük Kalesi de görebilirsiniz.

Diğer yerler tarihi antik tiyatro, Midilli, yaklaşık 14.000 izleyiciler, yüksek şehir inşa koltuk mümkün olan ve Roma su kemeri, su Midilli şehir 1st ve 2nd century ad Aghiasos feribot için Romalılar tarafından inşa Moria şehir bulundu.

Tapınaklar konuşma, çok güzel ve ilginç kilise ve manastır Adası bazıları kendi müze Evi vardır. Leimonos Monastery Kalloni yer gibi bazı manastırlar Orta Çağ'dan beri kullanımda olmuştur. Kayda değer diğer manastırlar, Midilli ve Mantamados bölgesindeki Taksiarches Manastırı yakınındaki Saint Raphael manastır vardır. Her iki manastır büyük Şöhret zevk ve her yıl binlerce ziyaretçi tarafından ziyaret edilir. Ayrıca içinde de kendi Müzesi konut Aghiasos, Panagia Kilisesi ziyaret edebilirsiniz. Lesvos küçük kilise ile biberli ve hatta bazı küçük convents dayak olan izlemek ve Melada küçük manastır yakınındaki Köyü Vassilika gibi keşfedilmeyi vardır. Bunların çoğu büyük bir doğal güzellik alanlarında yer almaktadır.

Dikkate alınması gereken diğer manastır manastır, Panagia şehir Petra'dan dev volkanik kaya üzerine yer Glikofilousa ve Manastiri, situated on the road to Sigri Ypsilou (başka bir antik eserleri kendi koleksiyonu ile) vardır. Bu Manastırı çok yüksek zemin üzerinde inşa edilmiştir görünümü muhteşem ve iyi değer durdurmak için hırslı fotoğrafçı olacak.

Midilli şehir ' bir kilise Saint Therapon geç 16. yüzyılda liman alanının kasaba çarşı merkezinde kolayca tanımlanabilen bir Simgesel Yapı inşa görebilirsiniz. Panagia Gorgona (denizkızı Madonna) hangi önemli olmuştur kullanılır bbın (bir Yunanistan'ın en tanınmış Yazarlar of the 20th Century) ayarı olarak görmek başka bir kayda değer küçük kilise aynı adı taşıyan kitap.

MÜZELER

Adada görülmesi gereken çok sayıda önemli müze bulunmaktadır.

Arkeoloji Müzesi, Resim Sergisi dünyaca ünlü ressam Theofilos Hadjimichael Adası yanı sıra Resim Sergisi ve zamanımızın ünlü sanatçıların resimleri yaşamış den konut Midilli ile Arkeolojik Buluntular hemen bölgesinden Theofilos müze ve Teriade Kütüphane ve Modern Sanat Müzesi, bunlar.

Dikkate alınması gereken diğer müzeler, halk Sanat Müzesi, kostüm Müzesi ve nakış, eski Lesvos Evi ve Ecclesiastical-Bizans Müzesi bulunmaktadır.

Bin yıl önce Lesvos Küçük Asya bir parçası olarak kullanılır. Üç volkanlar bölgede etkin. Kapsamlı nedeniyle zaman sismik ve volkanik etkinlik, adanın büyük bir bölümünü lav ve kül, adanın Kuzey-Batı kısmını çoğunu kuru ve kurak manzara dönüm kaplıydı. Milyonlarca yıl taş parçaları büyük tropikal orman etkinleştirilen alarak bu işlem nedeniyle oldu. Dünyaca ünlü Lesvos Petrified Forest, diğer Petrified Arizona, usa bulunan orman benzer olmasıdır.

Çok modern ve iyi organize edilmiş doğal Tarih Müzesi, Lesvos Taşlaşmış Ormanda Sigri (Global Geopark Network üyesi) ziyaret de görülmeye değer olduğunu. Son fosiller bulundu ve termal adanın her yerinde bulunan yaylar gibi diğer ilişkili harikalar açmıştır ada jeolojik geçmişi ve sergiler görebilirsiniz. DOĞA TARİHİ VRYSSAS MÜZESİ(not far from the Hotel) ilişkili Petrified Forest Müzesi'ne bir ziyaret de bir zorunluluktur. Vatera alanında bulunan fosiller arasında dev bir at kalıntıları ve bir kaplumbağa bir küçük araba boyutunu kabuğu fossilised burada sergileniyor.

Lesvos, antik çağlardan beri yerleşim. Ve Lesvos Devletleri'nden Antik kentin çok sayıda tarihi bir rol Helenistik dönemlerde bile Truva Savaşı uzanan oynamıştır. Akhilleus kendisini Troya yaptığı saldırılar sahneye Lesvos seçti yönünde söylentiler.

Adanın merkezinde antik kenti-ada Devletleri temsilcileri anlaşmazlıkları tartışmak için ticari sözleşmeleri ve mal değişimi için toplamak için kullanıldığı Messa antik tapınak görebilirsiniz. Yakın Antik Pyrra, tahrip ve güçlü bir deprem tarafından batırıldı antik Lesvos, ana city-states biri kalıntıları görebilirsiniz. Yerleşim ve antik tapınak Hellenistik times, tüm ada üzerinde dağınık uzanan antik kalıntıları vardır. Lesvos üzerinde üç Arkeoloji Müzeleri vardır. Farklı tarihsel dönemlere ait adanın dört bir yanından gelen, Midilli, evlerin en büyük olanı, bulur. İki küçük olanları Eressos ve Molyvos, arkeolojik buluntular çoğunlukla kendi çevresinde sergiler.

Lesvos, dünyanın ünlü ruh Uzo da üretir. Uzo Barbayannis Uzo Müzesi'nde nasıl üretilir işlemi ilgili tüm ada'nın başkenti üreten Uzo Plomari içinde bulunan öğrenebilirsiniz.

Ziyaret etmek için zaman almanız gereken başka bir ilginç Lesvos Müzesi endüstriyel Yağ Aghia Paraskevi şehir merkezinde üretim müzedir. Orada zeytin antik dönemden itibaren Sanayi Devrimi ve modern zamanlarda en fazla malzeme çekme hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kesinlikle görülmeye değer.